Olešnice prověřovací 2009

PROVĚŘOVACÍ CVIČENÍ.
 Námětem cvičení byla lokalizace a likvidace  požáru chaty v prostoru skiareálu Olešnice za pomocí vody odebírané z hydrantové sítě používané k zasněžování sjezdovky a případná možnost využití sítě pro plnění CAS při kyvadlové dopravě při požáru lesa nad sjezdovkou.
 Jednotka po příjezdu na místo zřídila dopravní vedení B napojené pomocí 5 m vysokotlaké hadice (speciální hadice, která se používá pro přepojení sněhových kanonů), přechodky na spojky používané hasiči a přetlakového ventilu na hydrobox . Následoval rozdělovač a 2 proudy C. Byla provedena zkouška prvního čerpadla ze strojovny skiareálu, které dává tlak 1,2 MPa a 20 l/s. Zkouškou se potvrdilo, že v této vzdálenosti od strojovny toto menší čerpadlo plně vykryje spotřebu vody pro zásah jednotek PO.
 Druhá část cvičení měla prověřit možnost zřízení doplňovacího stanoviště na vrcholu sjezdovky (vzdálenost cca 500 m od strojovny a převýšení cca 100m). Jednotka vyprázdnila cisternu a pomocí 5 m vysokotlaké hadice (speciální hadice, která se používá pro připojení sněhových kanonů), přechodky na spojky používané hasiči a přetlakového ventilu připojila na horním hydroboxu CAS k síti sjezdovky. Pomocí malého čerpadla nebylo množství vody dostatečné. Obsluha zapojila hlavní čerpadlo zasněžovacího systému, které dává tlak 4 MPA a 32 l/s. Na poloviční průtok na ventilu trvalo naplnění CAS necelých 5 minut. Čas je pouze orientační, protože se zkoušelo jaké otevření ventilu je možné.
Prověřovací cvičení ověřilo možnost obou variant použití hydrantové sítě Skiareálu Olešnice. Při projednávání cvičení bylo majitelem Skiareálu přislíbena plná podpora při možném využití této hydrantové sítě.

Olešnice prověřovací 2009

1 | 2 | 3 | 4 >>